מרוץ 24 שעות

ספרטניון תחרות ריצה אולטרה מרתון

ימים להתאמן
שעות
דקות
שניות

המרוץ הקרוב 9-10.1.2025

24 שעות | 12 שעות | 100 ק"מ | 100 מייל | מרתון וחצי

על הספרטניון

הספרטניון נולד מתוך אהבה לעולם ריצות האולטרה מרתון ויצירת תחרות המאפשרת כניסה רכה ובטוחה של רצים ורצות לעולם הריצה למרחקים ארוכים. 

את הרעיון הגה, חלם ויזם, רץ האולטרה הוותיק, גלעד קראוז שמנהל בהתנדבות מלאה עד היום את התחרות יחד עם צוות היגוי שבו חברים: יוסי יהלום, אילה שרצר ודגנית מקא-קראוז.

ההתחרות מתקיימת על מסלול מעגלי, מהיר ושטוח בפארק הירקון בתל אביב בשילוב עם תנאים מיטביים להשגת קריטריון השתתפות בתחרות הספרטתלון, הביאו להתעניינות רבה של רצות ורצים מכל רחבי העולם.

על מסלול התחרות נשברו כבר 4 שיאי עולם וביניהם שני שיאי עולם של רץ האולטרה האגדי אלכסנדר סורוקין מליטא.

הספרטניון הראשון נערך בשנת 2020 על מסלול מעגלי בחלקו המזרחי של פארק הירקון בתל אביב. כבר באותו המרוץ התחילו להישבר שיאים ישראלים במגוון מרחקי ריצת אולטרה.

 

למה לרוץ בספרטניון?

4 שיאי עולם נשברו בתחרות

ושיאי ישראל רבים באולטרה מרתון

תו ברונזה IAU

תו איכות ואמינות למרוצים

מרוץ התנדבותי

רצים למען רצים. כולם 100% מתנדבים

מסלול מעגלי

מסלול מהיר, שטוח ונוח במרכז תל אביב

מה הם מקצי הריצה

כדי למקסם את מירב היכולות שלכם בחרנו עבורכם בקפידה מסלול מהיר, בתנאים איכותיים כשאתם מוקפים בקהל מעודדים לאורך כל זמן הריצה שלכם, ביום ובלילה.

בתחרות הספרטניון תוכלו לבחור מתוך 6 מרחקי ריצה שונים. שימו לב כי לכל מקצה, למעט המרתון וחצי, קיים קריטריון כניסה על מנת לשמור על מרוץ מקצועי עד כמה שניתן:

מקצה 24 שעות

מקצה 24 שעות רביעיית שליחים

מקצה 12 שעות

מקצה 100 מייל (160 ק"מ)

מקצה 100 ק"מ

מקצה מרתון וחצי (63 ק"מ)

כל המקצים, למעט מקצה מרתון וחצי, מוכרים כקריטריון הרשמה לתחרות הספרטתלון ביוון.

שותפים לדרך

אנחנו מודים לנותני החסות לשותפים של הספרטניון לדרך על תרומתם הנדיבה למען רצי ורצות האולוטרה מרתון בישראל. מרוץ הספרטניון הוא מרוץ 100% התנדבותי. כל האנשים שלוקחים חלק בעשייה מתנדבים למען רצים אחרים.

מה קריטריון הרישום?

כחלק מהשאיפה שלנו לשמור על מרוץ מקצועי ומהיר ובכדי לוודא שהמשתתפים בו הם בעלי כושר ויכולות לרוץ את המקצים השונים, נקבע קריטריון סף אותו תוכלו להשיג בעזרת השתתפות במרוצים אחרים או בהוכחה מוקלטת משעון הריצה שלכם. 

אנחנו יודעים שאם הגעתם לאתר שלנו אתם וודאי חזקים ומתאמנים, אך כדי להשתתף במרוץ הספרטניון, עליכם לבדוק האם אתם עומדים בתנאי הרישום במקצים השונים.

איך תדעו האם אתם עומדים בקריטריונים? 

כנסו לבדוק מה הם תנאי הרישום (קריטריון) לכל מקצה ומקצה.

לא בטוחים אם אתם עומדים בקריטריונים? לא יודעים כיצד לעשות את זה? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולהתייעץ.